Czytane na głos w tygodniu 4-10.12.2022

Dziewczyny w domu dopadło przeziębienie, to dzisiaj takie krótkie podsumowanie czytelnicze tygodnia. Mam nadzieję, że chłopaków mikroby zostawią w spokoju. W tym tygodniu lot do Polski w planie. Łatwiej lecieć w dobrej kondycji niż z kaszlem.

Wszyscy na Ciebie czekamy. Marek Kita

Trwa Adwent.
Czytając tę książkę poznajemy, jak długo i ile osób czekało na przyjście Zbawiciela. Uczą nas też ich historie czegoś nowego dla naszego „tu i teraz”.
Przeczytanie tej książki, to nasze minimum, które w tym roku udaje się zrealizować w tym czasie. A i tak co drugi lub trzeci dzień.
Wersje drukowaną mamy w Polsce i korzystamy z niej już co najmniej od trzech lat. Tu mam w formie skanu. Chyba przez tę formę nam umyka, bo nie leży na stole i nie domaga się przeczytania. Zwykle mieliśmy też planszę z postaciami do wycinania i przyklejania wokół szopki. Tym razem nie zamówiłam przed wyjazdem, to radzimy sobie bez tego elementu.

Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek. Justyna Bednarek

Pierwszy raz czytamy tę książkę. Aż dziw,  że dopiero teraz. Jakoś do tej pory nie było nam z nią po drodze.
Czyta się ją szybciutko. Jest dużo ilustracji zgrabnie połączonych z tekstem. Przygody są ciekawe. Po każdej córka domaga się kolejnej.
Bo jedna to przecież za mało.

Klasyka polska dla dzieci

Znowu parę wierszyków o zwierzątkach poczytałyśmy. Warto do nich wracać. Na razie Młodszej bardziej podobają się te krótsze.

Niepojęty. Louie Giglio.

Dzięki kolejnemu rozdziałowi mogliśmy poznać Klepsydrę Nebula. A opowieść ta przypomniała nam o Bożej Opatrzności. O tym, że w każdej chwili jesteśmy zanurzeni w kochającej Obecności.

Grandma Bird. Benji Davies

Wspaniały prezent od świętego Mikołaja. Nie znamy wcześniejszych książeczek z tej serii, ale ta nas urzekła ilustracjami i ciepłem. Dotyka relacji wnuczka z babcią, która na codzień żyje samotnie i najwidoczniej na początku bardziej ceni sobie swoje nawyki niż czas z wnukiem. Na szczęście zmienia się to z pomocą małego ptaszka.

YOUCAT dla dzieci.

Poczytaliśmy o prawdzie wiary, że Pan Jezus począł się z Ducha Świętego i narodził się z Maryi Dziewicy. Również jako nasze przygotowanie do Bożego Narodzenia.

We’re Going on a Bear Hunt. M. Rosen, H. Oxenbury

Przed wyjazdem chcemy zwrócić te książeczki właścicielkom, dlatego czytamy po raz kolejny. I kolejny…

Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku. Astrid Lindgren

Po kilku przesłuchanych rozdziałach córka przyszła do mnie ze stwierdzeniem, że chyba już słuchaliśmy podobne słuchowisko (tak nazywa audiobooki, podcasty, słuchowiska itp).
Tę książkę znaliśmy pod tytułem Dzieci z wyspy Saltkråkan. Polecił mi ją szwagier. Czytaliśmy ją poprzedniej zimy chyba. W Polsce.
Zrobiło mi się w sumie miło, że książka przeczytana zwyczajnie przeze mnie zostaje w głowie dzieci równie miłym wspomnieniem, jak audiobook nagrany w studiu i w wykonaniu profesjonalnej aktorki/ lektorki.

Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie. Astrid Lindgren

Z tego, co udaje mi się  posłuchać we fragmentach, to jest to opowieść o grupce dzieciaków, które wymyślają sobie zabawy i przygody, które my, dorośli, nie zawsze popieramy i uznajemy za bezpieczne.
Jakbyśmy zupełnie zapomnieli o wyczynach własnego dzieciństwa- jak np. chodzenie po terenie niezabezpieczonej budowy. Brrr.
Dobrze, że skończyło się tylko na bucie utopionym w świeżo wylanym betonowym fundamencie.
Potomni przy jakiś wykopaliskach kiedyś, może się zastanowią, skąd wziął się dziecięcy but w konstrukcji budynku dawnej przychodni zdrowia.

To tyle na dzisiaj.
Niezmiennie zachęcam do czytania dzieciom i sobie.
Nie ma konieczności nawet tego rozdzielać.
Można wybierać lektury na głośne czytanie, które sprawiają przyjemność również czytającym.

Jeśli moje teksty niosą dla Ciebie, drogi Czytelniku, jakąś wartość,
to zachęcam do zostawienia swojego maila i polecania bloga innym osobom.
Przez media społecznościowe czy tradycyjnie pocztą pantoflową. jak kto woli.

Opublikowane przez burnevel

Kobieta, Żona, Mama, Edukatorka Domowa, Pani Domu, piszę jako Burnevel o moich doświadczeniach i poszukiwaniach Dobra, Prawdy i Piękna. Mieszkam część roku na Suwalszczyźnie, a część na Maderze, w międzyczasie odwiedzając inne regiony Polski i świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s