Książki i czasopisma czytane u nas na głos w tygodniu 18-24.09.2022

Poniżej nasze lektury czytane na głos z ostatniego tygodnia, wybrane przez Młodszą lub zaproponowane przeze mnie. Może coś Cię zainspiruje?

Pompik Żubr. Wyprawy. Kryjówka Rysia; Nieśmiała salamandra. Tomasz Samojlik

Pompik Żubr. Odkrycia. Kropla wody. Tomasz Samojlik

Obie serie bardzo fajne. Młodsza bardzo lubi i chłonie z nich wiedzę, która dawkowana jest w sam raz i nie przytłacza. Charakterystyczne ilustracje Tomasza Samojlika są dodatkowym plusem.
Pamiętam, jak szukałam Starszakowi komiksów do samodzielnego czytania, gdy miał ok 7 lat. Sprzedawca w sklepie z komiksami polecił nam „Ryjówkę przeznaczenia” Samojlika właśnie. Po pierwszym przeglądnięciu nie zgodziłam się na jej kupno, bo ilustracje wydały mi się dziwne ( sic!).
Ale to było lata temu. W tej chwili mamy na półkach w domu chyba wszystkie komiksowe publikacje pana Samojlika, te pisane z panem Wajrakiem również.
Białowieża to nasz drugi… a nie, jednak trzeci…dom, choć bywamy tam tylko kilka dni raz do roku. Oswoiliśmy ilustracje, Starszak był na kilku spotkaniach autorskich, teraz komiksy pana Tomasza to dla nas prawie rodzina 🙂

Morskie bałwany. Natalia Przeździk

Poznaliśmy w tym roku. To druga książka z serii Niebieski dom. Bardzo chętnie słuchana przez Młodszą. Idziemy sobie powolutku, rozdział po rozdziale poznając przygody rodzinki z piątką uroczych dzieci, a przy okazji ciekawe zakątki Polski.

Teoria względności i jej tajemnice. S. Kaid-Salah Ferrón, E. Altarriba

Sama dowiaduję się wiele z tej książki. Przekaz jest skierowany do dzieci, ale nie jest to infantylne. Naprawdę budzi zainteresowanie światem i szeroko pojętą nauką.

Lego Explorer Roboty– czasopismo- dla fanki klocków i robotów.

Kraina zwierząt– czasopismo- Człekokształtne- zainteresowanie zwierzakami nie słabnie wcale. A szczególnie kotami, bo gazetka została zakupiona przez Młodszą za własne oszczędności, ze względu na dodatek- kotki w kontenerku do zabawy.

Wierszyki 2- latka– wspominanie rymowanek 🙂 Córa twierdzi, że nigdy tej książki nie czytała, choć strony są posklejane taśmą, porysowane i miejscami oznaczone jedzeniem. Cóż- jaki był wiek czytelnika, takie i tego skutki dla książki.

Komiksy Kaczor Donald Gigant i Crafter– gazetki o grze Minecraft. Młodsza zaczęła się interesować półkami pełnymi komiksów i czasopism w pokoju starszego brata, stąd takie lektury, a nie inne 🙂

A jakie u Was lektury ostatnio? Podziel się w komentarzu.

Opublikowane przez burnevel

Kobieta, Żona, Mama, Edukatorka Domowa, Pani Domu, piszę jako Burnevel o moich doświadczeniach i poszukiwaniach Dobra, Prawdy i Piękna. Mieszkam część roku na Suwalszczyźnie, a część na Maderze, w międzyczasie odwiedzając inne regiony Polski i świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s