Książki i czasopisma czytane na głos w tygodniu 2-8.10

Morskie bałwany. Natalia Przeździk.
Podróż się zakończyła. Przeczytaliśmy ostatnie cztery rozdziały, wspominając też naszą zeszłoroczną wizytę na zamku w Malborku.
Zdecydowanie książki pani Natalii Przeździk są warte polecenia. Nas wciągnęły. Związaliśmy się z bohaterami. Są czasem dla nas, jak dalsza rodzina czy przyjaciele. Czekamy już, żeby zacząć kolejną część,”Na końcu świata”.
Ale to już na Maderze ( To w sumie też taki „koniec świata”).
Walizki mamy wypchane książkami. Chociaż na pewno nie wystarczy nam lektur na cały pobyt. Będę tęsknić za naszą domową biblioteczką. Wspierać się będziemy audiobookami i ebookami.

Zerko czyli trzy dni w Karlikanii. Władimir Lowszyn.
Rozdział Kosmos w domu zachęcił nas do poszukiwania aktualnych wiadomości o Układzie Słonecznym. Bo ile w końcu jest tych planet? 9- jak w książce o nauce, którą mamy? Czy 8- jak w piosence NutkoSfery Cezika? I co z tym Plutonem? Wydanie Zerka, które czytamy jest z 1991r., a stan wiedzy naukowej nie jest jeden i niezmienny raz na zawsze. Pojawiają się nowe wyliczenia i fakty, dlatego warto zadawać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi.
Doczytaliśmy całą książkę do końca, żeby nie zostawiać tylu zaczętych książek w Polsce. Na wyjazd zabieramy starą książkę o geometrii z ilustracjami Bohdana Butenki.

Gang Bystrzaków, oszczędzanie to nasza misja, Paulina Piątkowska
Zdążyliśmy jeszcze zacząć powyższą książeczkę , którą Młodsza dostała od babci. Przeczytaliśmy rozdział o piesku ( którego bardzo chciała i też dostała).
Wrażenia? Hmm… Poprzednie książeczki „biedronkowe” były lepiej napisane.
I ta tematyka. Rozumiem, że dotyka czasu obecnego kryzysu, wzrostu cen i ma zachęcać do oszczędzania. Ale ta postać Biedronki ratującej bohaterów w różnych sytuacjach… Nie wiem, czy można to było lepiej napisać i zrobić. Dla mnie ta nachalność jest trudna do przełknięcia. Mimo, że sama jestem klientem tej sieci sklepów.

Dziś tylko tyle książek. To był tydzień domykania różnych spraw przed wyjazdem na Maderę. Kilka spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Czytanie trochę odstawione na boczny tor. Choć Młodsza wczoraj na nocowanku u babci, czytała z nią różne książki.

A jakie książki u Ciebie, drogi Czytelniku, pojawiły się w tym tygodniu?
Polecenie (lub przestrogę) zostaw w komentarzu.

Opublikowane przez burnevel

Kobieta, Żona, Mama, Edukatorka Domowa, Pani Domu, piszę jako Burnevel o moich doświadczeniach i poszukiwaniach Dobra, Prawdy i Piękna. Mieszkam część roku na Suwalszczyźnie, a część na Maderze, w międzyczasie odwiedzając inne regiony Polski i świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s